každý spor
má řešení
Efektivní řešení konfliktních situací

Pro manžele

„Jestliže něčemu věnujete svůj čas, energii a peníze, stává se to pro vás důležitějším. Je těžké přinutit se, aby vám záleželo na něčem, do čeho neinvestujete.“

Výzva lásky, Stephen a Alex Kendrick

Ne vždy se v manželství naplní naše očekávání. Ale nestane se tak nikdy, pokud o to nebudeme usilovat a našemu manželskému vztahu - našemu partnerovi/protějšku věnovat čas, osobní zaujetí, snahu být s ním a být pro něho společníkem a přítelem. Občasné mraky mohou vést k upevnění a vybudování vztahu. Především slouží k poznávání našich odlišností a individualit. Je-li mraků víc a trvají delší dobu, přestává nám ve vztahu být příjemně. Tyto signály by nás měli vyburcovat přiznat si, že něco není v pořádku a začít se tím zabývat. Čím dřív vyhledáte osobního poradce, tím snadnější bude vrátit do vašeho vztahu spokojenost a vyrovnanost.

Pro dospívající

Dospívající dítě či mladý člověk vstupující do života je křehkou nádobou. Někdy ze dne na den vychází zpod ochranného štítu rodiny do víru nepřehledných a nelítostných vztahů společnosti. Fyzicky možná připravený, emočně a zralostně méně.

Milý mladý příteli,
možná prožíváš osamocení ve své situaci. Potřeboval bys radu či pomocnou ruku, ale nechceš jít za rodiči či příbuznými? Poradci ve škole Ti taky pro tvůj problém nepřipadají vhodní? Pak Ti osobní poradna nabízí pomoc. Ať je tvůj problém malý či velký, krátkodobý či dlouhotrvající, můžeš přijít, jsme tady pro Tebe. Můžeš zde mluvit o všem. Poradkyně Ti pomůže a i v případě, že není odborníkem na danou oblast, nasměruje Tě na tu správnou adresu.

Pro všechny

Může se stát, že dlouhodobě prožíváte, že s lidmi neumíte komunikovat podle svých představ. Rád/a byste působil/a na lidi vlídně, příjemně, vstřícně. Vaše komunikace však v konečném důsledku Vašemu okolí pohodový pocit nepřináší. Lidé Vás nevyhledávají, nemáte tolik přátel, jak byste chtěl/a. A to všechno přesto, že máte v srdci upřímnou touhu a dobré úmysly. Nebo se vám nedaří navazovat či udržet si hluboké vztahy s lidmi. Máte pocit, že vám nerozumí, ať se snažíte sebevíc.

Brzdou a příčinou Vašich nesnází, mohou být Vaše komunikační návyky, příp. předem předpokládané chování lidí kolem vás v soukromí či na pracovišti. V tom případě mám pro Vás dobrou zprávu. Komunikaci lze změnit.